Vědci zase přišli se super výzkumem. Tentokrát vyvrátili jeden z mýtů ohledně nadměrného užívání chytrých telefonů, což se týká hlavně mladých lidí. Podle starší generace se mileniálové spolu neumějí bavit. Když někam jdou, jen sedí okolo stolu a koukají do mobilů. Nepovídají si.
Jeden by si myslel, že jsou asociální. Ale podle kanadských vědců tomu tak není. Podle nich je mladá generace naopak hypersociální. Co to znamená? Profesor Samuel Veissière z McGillovy univerzity v Kanadě tvrdí:
V tomto tématu panuje velká panika. My se snažíme nabídnout něco pozitivního a dokázat, že je to naše touha po lidské interakci, která nás činí závislými, a že také existují poměrně jednoduchá řešení, jak se s tím vyrovnat. V postprůmyslové době, kdy je jídla nadbytek a je pořád dostupné, se můžou naše neustálé touhy po tuku a cukru vyvinuté evolučními tlaky snadno zvrhnout v nenasytitelnou rozežranost, která vede k obezitě, diabetu a chorobám srdce. Tyto prosociální potřeby a reakce na ně se můžou jednoduše zvrhnout v manické divadlo hypersociálního kontrolování telefonu.
Co si o tom myslíte?