Tuhé šampóny začínají stoupat na oblibě. To potvrzuje i známá kosmetická firma Lush, která nedávno přišla na trh s tuhým šampónem. Za dva dny se ho prodalo 12 000 kousků, a to už je pořádné číslo.
O co vlastně jde
Tuhý šampón je vlastně jen fancy název pro mýdlo na vlasy. Stejně jako si myjete zbylé části těla, tak můžete mýdlem umýt i vlasy, mýdlo jednoduše namočíte a zbytek už znáte.
Proč si je lidé zamilovali
Tuhý šampón má mnoho výhod. Je perfektní hlavně na cesty – máte tak záruku, že se vám nic nevylije do kabelky, a nezapočítává se vám to do tekutin při letištní kontrole, což je zejména pro ty z vás, kteří s sebou i na dvolenou tahají celou kosmetickou taštičku, dost výhoda.
Jsou taky skvělé pro životní prostředí, protože jsou obyčejně zabaleny do papíru, nebo nemají obal žádný – snížíte tak spotřebu plastů.
Tuhé šampóny vám taky mohou pomoct vlasy vyčistit od chemických částic, zejména sulfátů, které tam zanechaly ne zrovna přírodní šampóny.
Nevýhody
Pokud sáhnete po přírodním mýdle, může vás dost překvapit to, že nepění. Chvilku trvá si na to zvyknout. Pro některé vlasy se taky tyto tuhé šampóny nemusí hodit, záleží na složení, určitě je třeba to vyzkoušet.
Něco k zamyšlení
Nepřipadá vám zvláštní, že musíte mít mýdlo na tělo, na obličej, na intimní partie, na vlasy a kdo ví, co ještě? Nakonec skončíte s poličkou narvanou produkty. Když jsem se chystala dlouhodobě na cesty, hledala jsem něco, co by tyto produkty nahradilo. Sáhla jsem po mýdle z přírodních olejů a začala ho používat na všechno – obličej, tělo, vlasy. Výsledek? Naprosto stejný, ne-li lepší, než kdybych těch produktů měla deset.
Možná je na čase se zamyslet, co je opravdu potřeba a co je jen marketing, který nám hustí do hlavy, že místo jednoho produktu jich potřebujeme padesát.
Tuhé šampóny a mýdla doporučuji od Ecce Vity nebo se můžete mrknout taky na Lush.