Znáte rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou? Zajímají vás nové technologie a chcete se dozvědět, kde všude a jak můžete virtuální nebo rozšířenou realitu využít? Na to všechno vám odpovíme v rozhovoru s majitelkou společnosti Rebel & Glory, Gabrielou Tessing.
Firma se zabývá rozšířenou a virtuální realitou v kontextu praktického uplatnění – a to většinou tam, kde práce v reálném prostředí není možná. Buď takové prostředí ještě neexistuje a pomocí těchto technologií se do něj můžete podívat již předem, nebo by byla práce v něm nebezpečná – například při objevování nových metod operací v medicínském prostředí. Využívá to ale i armáda nebo policie.
Rebel & Glory má zkušenosti s projekty v oblasti urbanistické studie, projektování prodejní haly nebo designu prodejny nebo prostoru foodcourtu v obchodním centru.
Další využití této technologie
Vzdělávání a trénink – nejlépe se člověk učí názornou ukázkou. Tam, kde jen slova nestačí, může tato realita studenty aktivně zapojit a pomůže jim osvojit si znalosti a dovednosti v jednotlivých oblastech.
Zdravotnictví – virtuální a rozšířená realita umožní levný výcvik a simulaci ještě předtím, než dojde k samotnému zásahu v reálném životě. Díky těmto technologiím tak lze omezit riziko nekvalifikovaného zásahu a zároveň odhalit možné komplikace.
Terapie – tato realita se velmi dobře osvědčila při léčbě různých psychických poruch, jako je například strach z výšek, strach z létání nebo interakce s lidmi, deprese nebo léčba závislostí. Technologie umožní vystavit pacienty různým situacím z reálného života, monitorovat jejich reakce a korigovat intenzitu prožitku bez toho, aby byli pacienti vystaveni jakémukoli nežádoucímu riziku.
Podívejte se na naše video o virtuální realitě: