Kohh, Kid Fresino nebo Nujabes aneb seznam japonských interpretů, které se vyplatí znát

Naneštěstí i dnes se hip hop, potažmo rap, bere v Japonsku jako velice okrajový žánr a počty zhlédnutí u jednotlivých videoklipů jsou tak vzhledem k počtu místních obyvatel jedna velká bída. A tak nezbývá než doufat, že se konečně zablýská na lepší časy. Snad i díky jménům zmíněným níže.

Kid Fresino

Kid Fresino byl původně producent a DJ u crew s názvem Fla$hBackS. Když si pak ve svých devatenácti letech vyzkoušel nahrát několik bars, chytlo ho to natolik, že o deset měsíců později už vydal své debutové album. V rozhovoru pro i-D se Fresino nechal slyšet, že on samotný nebyl se svým výkonem často spokojený. Na druhou stranu však cítil, že v sobě má něco jako cit pro flow a rytmus, a to bylo zásadní. Většímu boomu tohoto interpreta však možná brání jeho introvertní povaha. Potvrzuje ji například to, že Kid nevlastní mobilní telefon a na sociálních sítích bychom ho také hledali marně.

Kohh

Kohh je interpret, který už se objevil v našem starším listě, zmíněném v úvodu. Opomenout ho však ani nyní nelze hned z několika důvodů. Navzdory tomu, že vyrůstal v opravdu složitých podmínkách a drogy přítomné v jeho nejbližším okolí mu také příliš nepomohly, dostal se tento rapper na takovou úroveň, kdy už stačí jenom malý kousek k tomu, aby se stal hvězdou, jejíž paprsky zazáří daleko za hranice rodné země. Svědčí o tom například pozvánka od Franka Oceana na track Nikes, či náznaky spolupráce s Travisem Scottem.

Aklo

Napůl Japonec a napůl Mexičan. Přítomnost těchto dvou kultur v rodině mu v mládí dala příležitost naučit se výborně anglicky a následně prorazit na západním trhu. To se však nestalo a Aklo se tak pokusil rozvířit rapový rybníček v Japonsku. A popravdě řečeno, tolik pozornosti, kolik by si zasloužil, se mu zatím nedostává.

Kandytown

Kandytown je tvůrčí skupina, ve které najdeme umělce nejen z oblasti rapu, ale také videomakers, grafiky a podobně. Crew je jedinečná třeba díky svému nádechu funky retro stylu, který je znát především ze singlu R.T.N. Naneštěstí v roce 2015 zemřel zakladatel skupiny Yushi, který se tak nedočkal některých budoucích úspěchů Kandytownu, mezi které patří třeba spolupráce se značkou Reebok.

Nujabes

Paradoxně možná úplně nejzásadnější postavou z tohoto seznamu nakonec nebude rapper, nýbrž producent. Kořeny tvorby tohoto experimentálního beatmakera sahají až do devadesátých let, kdy světlo světa spatřila třeba skladba Sweet Sticky Thing. Bohužel Nujabes zemřel v roce 2010 při autonehodě. Za sebou však nechal nespočet doslova krásných projektů, mezi které patří třeba populární série Luv(sic), jejíchž šest částí nahrával od roku 2001 spolu s rapperem Shing02. Prodejní ceny jednotlivých částí této série se ještě dnes pohybují ve stovkách dolarů. Nujabes má na kontě velké množství atmosferických beatů, plných rozmanitých melodií. Fajnšmekři z nich dnes tvoří dlouhé povedené playlisty, které rozhodně stojí za poslech.

Další

Nakonec přidáváme i směsici několika dalších tracků s různými styly, které zaručeně potvrzují skrytý potenciál, který rapová scéna v Japonsku má.

foto: chenroy.com/portfolio/kohh-saitama-show/





architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě
Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli