#Profil: Dom Kennedy

V dnešním profilu se podíváme na zoubek už třicetiletému rapperovi z Ameriky, jehož rodné jméno zní Dominic Hunn, většina lidí ho však bude znát pod pseudonymem Dom Kennedy. Ten se narodil v roce 1980 v Los Angeles, nicméně hned v mládí se přestěhoval do převážně latinskoamerické lokace, která se jmenuje Leimert Park. On sám své dětství označuje za „normální“, což je v podstatě výjimka mezi interprety, kteří se věnují rap music.

Za své bezproblémové dětství a dospívání Dom může děkovat především sám sobě. Denně hrával baseball a basketbal, taky se poměrně dobře učil, dokonce studoval management na vysoké škole. K tomu se vyjádřil tak, že i když od mala chtěl být rapper, nebyl si jistý jestli prorazí a díky managementu by si přinejmenším našel dobrou práci.

Teď se už dostaneme k Domově hudbě. Jako malý hodně poslouchal lidi jako Biggie, LL Cool J, Ice Cube nebo Outkast. Ti všichni jej údajně inspirovali, zároveň se však nesnažil nikoho napodobovat a přináší do hry svůj vlastní styl, ve kterém se ale vrací ke kořenům West Coast rapu.

První Kennedyho projekt nese název 25th Hour a především se na něm spolupodílel jeho bratranec Jason Madison. Ten v té době studoval film na vysoké škole a velmi ovlivnil podobu Domových vizuálů, ať už tehdejších nebo budoucích. Největším úspěchem tohoto tapu byl track Watermelon Sundae, který Domovi otevřel cestu k širšímu publiku.

Po úspěchu se Dom začal naplno věnovat hudbě a v roce 2009 vydává hned dva projekty. Prvním je mixtape Best After Bobby, druhým pak Future Street/Drug Sounds. Ani jednomu z těchto projektů se však nedostalo tak kladného přijetí, jak Dom čekal. To se však mění s dalším rokem, kdy vydává release From The Westside With Love. Na něm se objevují tracky jako 1997, Locals Only nebo The 4 Heartbeast. Mixtape sklidil velký úspěch a stáhlo si jej více než 100 000 lidí, zároveň se díky tomuto projektu dostává mimo svůj domov a má gigs po celé Americe.

Svým dalším releasem The Original Dom Kennedy na sebe strhl ještě víc pozornosti. Zároveň se k tomotu projektu váže mini beef, jenž měl s DJem Funkmaster Flexem. Do něj se strefoval v tracku The Homies kvůli tomu, že Flex mluvil pohrdavě o Tupacovi. Vše však skončilo jen výměnou několika Tweetů.

V roce 2012 přichází doposud největší Kennedyho úspěch a to Yellow Album. Na něj si taky pozval jména jako Kendrick Lamar, Rick Ross nebo Too $hort. Největším bangerem zde byl track My Type Of Party, který je doposud snad největší hit, jaký Dom udělal. O produkci této bomby, přes kterou nahrála svou sloku velká spousta MCs, se postaral DJ Dahi. S albem se Dom podíval i do Evropy.

Další album Get Home Safely se na světlo světa dostalo na konci roku 2013 a Dom si na něj znovu pozval velká jména. Mezi jinými to byla jména jako Ty Dolla $ign či Nipsey Hussle. Album má skvělé recenze a patří k těm nejlepším, které v roce 2013 vyšly.

Posledním počinem pak je deska By Dom Kennedy, která zůstala tak trochu bez odezvi. Na albu je jen jeden host, kterým je člen Philly’s Most Wanted – Bonic a nejúspěšnějším trackem asi singl 2 Bad, jenž má i videoklip.

Dom Kennedy patří k tomu nejlepšímu, co nám americký rap může nabídnout a je skvělým důkazem toho, že lze dělat rap zaměřený spíš na obsah než na formu. Doporučujeme tohle jméno sledovat.

 





architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě
Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli