Vítězslav Danda patří k zakladatelům úspěšného architektonického studia Edit!. To má za sebou celou řadu úspěšných realizací a jeho členové patří podle mnohých odborníků k nejtalentovanějším představitelům svého oboru. S jejich prací se můžete teď setkat i na festivalech, navrhli totiž Becher zónu, která v létě cestuje po hudebních a foodies akcích.
Do výsledné podoby Becher zóny se promítlo velmi zajímavé téma – recyklace. Zatímco kuchař Daniel Gonzalez připravuje své jídlo na jedlé tácky, aby se minimalizovalo množství odpadu, a barmani míchají drinky do kelímků z recyklovaného papíru, v architektonickém studiu Edit! pracovali s již použitým materiálem.
„Hlavní trik byl v tom, že jsme využili staré lodní kontejnery. Jsou skvělé v tom, že se dají jednoduše naložit a kamkoli transportovat. A přitom zapadají do tématu recyklace – schválně jsme totiž pořídili starší kousky.“
- Celosvětový trend
Jak k tomu Vítězslava Dandu inspirovala samotná Becherovka? „Jedná se o neuvěřitelně ekologické pití. Není v ní ani jedno éčko. Vlastně by se dalo říct, že je bio. Takový biolikér,“ usmívá se. „Navíc se zužitkuje 97 % odpadu, který při výrobě likéru vznikne. To nás úplně nadchlo. A protože je momentálně trend být zodpovědný ke svému okolí, tak nám to všechno skvěle zapadlo do sebe a celým konceptem jsme chtěli lidem tuto informaci předat.“
- Na festivaly v kontejneru
Co se vám vybaví, když se řekne Becherovka? Velmi pravděpodobně budou k vašim myšlenkám patřit Karlovy Vary. „Všichni víme, že Becherovka je z Karlových Varů a jedním z typických symbolů města je kolonáda. Proto jsme tento element převedli i do celého návrhu a do kontejnerů vyřízli oblouky. Prostě jsme vytvořili první mobilní kolonádu na světě,“ směje se architekt. „Rozhodli jsme se tak přivézt Karlovy Vary do Prahy (na Metronome Festival, pozn. red.), do Ostravy (na Colours of Ostrava) a kamkoli jinam, kam bude Becherovka chtít.“